Spalanie tkanki tłuszczowej

 • Dlaczego trening EMS wpływa na błyskawiczne spalanie tłuszczu?

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni zapewnia osiągnięcie wymarzonych efektów, do których z pewnością należy spalanie tkanki tłuszczowej. Impuls elektryczny pochodzący z urządzenia stymuluje mięśnie do pracy i pozwala na osiągnięcie zaplanowanych wyników w bardzo krótkim czasie, a urządzenie xBody Actiwave na lepsze kontrolowanie programu treningowego. Dzięki temu w szybkim tempie możemy pozbyć się uporczywego tłuszczu z poszczególnych partii ciała także tych najbardziej problematycznych jak: brzuch, uda czy pośladki.

 • Nowatorska formuła

EMS to innowacyjne rozwiązanie, pomocne zarówno osobom chcącym poprawić swoją sylwetkę czy kondycję, jak też zmagającym się z nadwagą czy otyłością. Podczas każdego treningu elektrody umieszczone w kombinezonie wysyłają impuls do mięśni, który dodatkowo aktywuje je do pracy. Utrata wagi możliwa jest dzięki mniejszej liczbie sesji treningowych niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Trening polecany jest każdemu kto chciałby podnieść swoją atrakcyjność i wytrzymałość. Skierowany jest także do sportowców chcących poprawić wydolność i wyniki nie obciążając przy tym stawów.

Trenuj szybciej

Dzięki elektrostymulacji możesz szybciej osiągnąć wymarzone efekty. Wystarczą 1-2 treningi EMS w tygodniu, nie potrzeba długich godzin na siłowni. Efekty zobaczysz już po około 4 sesjach, a po 2-3 miesiącach nie poznasz swojego ciała.

Spalaj tłuszcz

Spalanie tłuszczu staje się przyspieszone, na co mają wpływ impulsy, wysyłane dzięki elektrostymulacji. Już po 30 minutach tkanka tłuszczowa ulega przemianie, zmniejszając swoją objętość. Dzięki temu, że podczas treningu EMS impulsy docierają do tzw. mięśni głębokich, możliwe jest ich stymulowanie, poprawia się krążenie krwi, a jej lepsze dotlenienie wpływa na uzyskanie szczupłej i wymodelowanej sylwetki. Redukcja tkanki tłuszczowej jest ukierunkowana na partie problematyczne. U kobiet są to okolice ud i pośladków natomiast u mężczyzn okolice brzucha.Trening przyspiesza metabolizm, a Ty chudniesz jeszcze wiele godzin po nim.

Przyspiesz efekty

Elektrostymulacja jest najskuteczniejszą metodą na rynku, pozwalającą osiągnąć tak wiele efektów w krótkim czasie. Pobudzanie mięśni do skurczu powoduje spalanie tkanki tłuszczowej w szybszym tempie. Dzięki temu możemy zauważyć jej zmniejszenie o 4% po 6 tygodniach trenowania. Taki sposób polecany jest osobom, które potrzebują szybkiej stymulacji. Elektrostymulacja pomoże także w napięciu wiotkiej skóry, co jest szczególnie istotne dla kobiet chcących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, a także zmagających się z problemem cellulitu.

Zwiększ motywację

Mniejsza liczba treningów o wzmożonej intensywności poprawia wydolność organizmu. Pomaga także w zwiększeniu motywacji do osiągania wymarzonych rezultatów. 1-2 półgodzinnych treningów w tygodniu sprawią, że będziesz ćwiczyć chętniej.

krok po kroku - Jak wygląda trening EMS?

Tylko 30 minut treningu!

Nie lubisz schematycznych zajęć fitness? Przyjdź na trening EMS i naśladuj awatara, który na hybrydowym urządzeniu XBody zaplanuje Twój trening redukujący tkankę tłuszczową, modelujący sylwetkę i wzmacniający organizm!

11

Konsultacja z trenerem

Ustal cele, jakie chcesz osiągnąć, jak wiele tkanki tłuszczowej chcesz zredukować. To pomoże w doborze odpowiedniego programu treningowego.

22

Wysyłanie impulsu

Elektrostymulacja wysyła impuls do mięśni, doprowadzając do ich skurczu. Wiąże się to z pracą, polegającą na dostarczaniu dodatkowej energii do włókien głębokich.

33

Pobieranie energii

Podczas wysyłania impulsów organizm wykorzystuje podstawowe zasoby energetyczne – cukry proste i fosfokreatyne. Pobudzone zostają też mięśnie, które zwiększają objętość.

44

Spalanie tłuszczu

Po około 20 minutach treningu EMS organizm zaczyna pobierać energię z zasobów w postaci tkanki tłuszczowej.

55

Redukcja tkanki tłuszczowej

Pobrana energia z tkanki tłuszczowej sprawia, że zaczyna ona zanikać, a tłuszcz przestaje być magazynowany w organizmie.

Trening EMS a tradycyjny trening

KryteriaTrening tradycyjnyTrening EMS
Czas pojedyńczego treningu90 min30 min
Optymalna częstotliwość3 – 5 razy w tygodniu1 – 2 razy w tygodniu
Przyrost mięśni głębokichstandardowodo 5 razy szybciej
Utrata wagistandardowodo 3 razy szybciej
Stymulacja wszystkich mięśnirzadkozawsze
Liczba spalonych kalorii400500-1200
Widoczność rezultatówpo 15 – 20 sesjachpo 4 – 6 sesjach
Obciążenie stawówpodwyższoneznikome
Przyspieszenie metabolizmuznikomepodwyższone
Ryzyko kontuzjiwysokiebrak
Redukcja cellulituNieTak

Trening EMS – kluczowe fakty

Poprawa parametrów po 6 tygodniach treningu EMS

+87%
Widoczna poprawa sylwetki u kobiet i mężczyzn
6,8%
Likwidacja tkanki tłuszczowej u osób powyżej 65 roku życia wynosiła
+90%
Poprawa jędrności i napięcia skóry
4%
Średnia redukcja tkanki tłuszczowej wynosiła
9%
Redukcja tkanki tłuszczowej u osób z nadwagą wynosiła
30%
Ból pleców zmalał o
Komentarz

Efektywność treningu EMS

Podczas treningu EMS angażujesz do 90% włókien mięśniowych. Elektrostymulacja ukierunkowana jest na partie problematyczne. Badania dowodzą, iż kobiety straciły w talii i biodrach średnio 1,5 cm, o 2,3 cm zmniejszył się obwód brzucha u mężczyzn.

Rezultaty szybciej widoczne

Dzięki elektrostymulacji możliwe jest łatwiejsze spalenie nawet do 1200 kcal, dzięki czemu spalimy przeszkadzający nam poziom tkanki tłuszczowej. Spalanie jej odbywa się do 3 razy szybciej niż przy tradycyjnych treningach, średnia redukcja tłuszczu już po 4 treningach wynosi 4%. U osób powyżej 65. roku życia odnotować można spadek aż o 6,8%, a u osób z nadwagą o 9%

Komfortowe rozwiązanie

Treningi EMS nie zagrażają bezpieczeństwu ćwiczącego, nie powodują też powstawania urazów. Bóle pleców, jakie towarzyszą codziennym czynnościom maleją aż o 30%, sprawiając, że utrzymywanie prawidłowej sylwetki jest wygodniejsze. Dzięki elektrostymulacji poprawia się też stan skóry, która zyskuje do 90% jędrności.

Najczęściej zadawane pytania
 • Czy EMS pomaga w redukcji cellulitu?

  Trening EMS zdecydowanie pomoże w zredukowaniu poziomu cellulitu. Elektrostymulacja dociera bowiem także do głębszych partii mięśni oraz powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki łącznej, likwidując cellulit. Poprawia się także dzięki temu elastyczność skóry.

 • Jak dużo kalorii spalamy podczas treningu?

  EMS zaliczane są do treningów do największej intensywności, dlatego pozwala na szybkie spalenie zbędnych kalorii. Zakłada się spalanie podczas jednej sesji treningowej od 500 do nawet 1200 kcal. To jedyna metoda, pozwalająca osiągnąć takie rezultaty. Intensywne treningi doprowadzą także do szybkiego zredukowania poziomu tkanki tłuszczowej.

 • Czy osoby mało aktywne fizycznie także mogą skorzystać z EMS?

  Zdecydowanie tak. Tego typu trening może być powodem do rozpoczęcia przygody z trenowaniem. Szybkie pobudzenie mięśni może sprawić, że łatwiej będziemy trenować z każdą kolejną sesją. EMS polecany jest także seniorom pragnącym zachować sprawność i dobrą kondycję.

Cennik
ZakresCena
4 treningi 650zł
8 treningów999zł
Równoległy trening dla 2 osób - pakiet 8 treningów.799zł /os.
Strój X-Body do ćwiczeń160 zł
* Karnety ważne przez okres 40 dni.